04-8413171

איטום באמצעות איסכורית

20 נובמבר, 2016

החורף בישראל אמנם לא קשה כמו במדינות טרופיות או קרות יותר, אך בהחלט עדיף להגיע אליו כמה שיותר מוכנים, לבטח אם מדובר במקום בו אתם מאחסנים דברים יקרי ערך, או בגגות אשר בגינתכם, בית העסק שלכם ועוד. הגשמים אולי ממלאים את הכנרת במהלך עונת החורף, דבר חיובי לכשעצמו, אך איש לא שמח כשהם חודרים את גגות ביתו. אם ברצונכם לשמור על הציוד שלכם מפני אותם גשמים - כדאי שתדאגו לאיטום הגג מבעוד מועד.

 

מקרים רבים של דליפת מים מגגות בבתים או מחסנים הובילו לכך שאנשים איבדו ציוד יקר וחשוב, שנהרס בגלל חדירת המים הרבים אליו. כידוע, מים הם אמנם המקור לחיים אצל בני אדם, אך לרוב החומרים ומכשירי החשמל כמובן, הם יכולים להסב נזק רב. לרוב, לפני החורף אנחנו לא יכולים לזהות את החורים בגגות שיגרמו לנו לנזילות כשיגיעו הגשמים ולכן אנשים רבים נותרים שאננים ולא מטפלים בגגות אלה, כך שכשמגיעים הגשמים בסופו של דבר, זה כבר מאוחר מדי. אז כדי שלא תצטערו, כדאי שתאטמו את הגגות שלכם כמה שיותר מהר.

 

ניתן לאטום את הגג בדרכים רבות ומגוונות, עם חומרים כאלה ואחרים, אך ישנה אפשרות אחת שנחשבת לטובה ביותר, מעל כולן. איטום הגג באמצעות איסכורית זו הפעולה החיובית ביותר שתעשו. איטום בדרך זו בעל יתרונות רבים על פני איטומים אחרים, כשבראשם הוצאות האחזקה שלה - שנחשבים לנמוכים מאוד. אז איך עושים את זה נכון, למה דווקא איטום שכזה הוא אידיאלי עבורכם ומה עוד ניתן לעשות עם לוחות מסוג זה? להלן מספר סיבות.

  

עמידה בגשמים

בסיס של לוחות מחומר זה על גגות למשל, עמידים במזג האוויר הקשה שיש בחורף ומונעות חדירה של מים בפרגולות, גגות ומחסנים כאלה ואחרים. את הלוחות מרכיבים באמצעות ברגים מיוחדים בעלי אטמי רטיבות שמאפשרים איטום מירבי של הלוחות.

 

בידוד מוחלט

הרכבה של לוחות איסכורית על הגג שלכם, או בפרגולה נניח, יאפשר בידוד מוחלט של גשמים ובמקרים מסוימים אף ניתן לרכוש לוחות שמבודדים גם קור וחום (בידוד תרמי) ואף בידוד בפני רעשים (בידוד אקוסטי). כל האפשרויות הללו כמובן לא ניתנות לביצוע באמצעות איטומים עם חומרים אחרים, לבטח לא יעילה כמו איטום זה.

 

התקנה קלה

בניגוד לאיטומי גגות בחומרים אחרים, לוחות שכאלה מאפשרים התקנה קלילה ונוחה, כאשר הם מותאמים מראש לסוג הגג, מידותיו והצרכים כמובן של מי שמזמין את ההתקנה. ההתקנה מתבצעת על הגג עצמו (לא משנה מאיזה חומר עשוי הגג).

 

איטום לפרק זמן ארוך

במקום לאטום בכל עונה מחדש את הגג שלכם, כשאתם משתמשים בלוחות איסכורית, הבלאי לא מגיע במהרה והן יכולות להחזיק גם מספר שנים. אי לכך, הוצאות האחזקה שלה נמוכות מאוד. דמיינו מצב בו לא תצטרכו לשלם על תיקונים (ברוב המקרים - וגם אם כן, סכומים מזעריים) והלוחות יחזיקו הרבה יותר זמן מכל חומר אחר שבו תאטמו את הגג של ביתכם.

 

אפשרויות נוספות

הלוחות הללו יכולים לשמש אתכם במספר דברים נוספים. אחד מהם הוא בניית מחסן מהחומר העמיד, שכמו היתרונות שנמנו כאן, עוזר גם לשמר את הציוד שתניחו במחסן אותו תבנו מהאיסכורית. מיותר לציין שאפשר לבנות גם את קירות המחסן וכמובן גם את גג המחסן מאותו חומר וגם הוא, כמו הגג שאטמטם באמצעות לוחות מסוג זה, יחזיק במשך שנים רבות ולא תזדקקו להחלפה שלו במחסן אחר.