04-8413171
גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות

סורגים מברזל

סורגים להרכבה עצמית

כשמתכננים רכישה של סורגי ברזל לבית, למשרד או לכל מטרה צריך להקפיד על רכישת סורגים מברזל המיוצרים לפי תקן מכון התקנים - תקן 1635 החל על סורגים לפתחים בקירות בניינים ועל התקנתם.
כמו כן תקן זה חל על סורגים מוגמרים ושאינם מוגמרים.

כשמדובר על מוטות ברזל, הקפדה על איכות הברזל, עובי הברזל, איכות הריתוך, איכות הצבע והצביעה הינם רק חלק מפרמטרים קריטיים וחשובים המשפיעים על חוזק הסורגים, בטיחותם ויכולתם לעמוד בתנאי לחץ ומזג אוויר שונים. כמו כן לכל מוט ברזל ולכל סוג של סורג יש את הצורך והתנאים שלו וחשוב להקפיד על חברת ייצור אמינה ומתקין סורגים מקצועי ומנוסה.
אחריות על הסורגים נתנת לתקופה של שלוש שנים והיא כוללת בין היתר אחריות על אי החלדה.

מהם תנאי התקן עבור סורגים מברזל עפ"י מכון התקנים?

תקן 1635 לסורגים קובע כי:

 • המרחק בין כל שני מוטות ברזל המרווח לא יעלה על כ 10 ס”מ. תקן זה בא להבטיח מצב בו ראש אדם או ילד לא יוכל להיכנס בינהם.
 • המרחק בין כל שני מוטות ברזל לא יפחת מ 3 ס”מ. תקן זה בא להבטיח מצב בו יד אדם לא תיתפס בתוכו.
 • תנאי לחץ וכובד מינימליים המופעלים על הסורגים יהיו לא פחות מ ע 65 ק”ג .

חברת ב.י.ע.ד מקפידה על שיווק ואספקת סורגים העומדים בתנאי התקן הישראלי - 1635 .

מה מטרתם של סורגים מברזל בבית?

מעבר לעניין העיצובי סורגים לבית באים לתת מענה על שני צרכים בסיסיים של מניעת פריצה לבית, ומניעת נפילה מחלון או מרפסת.
סורגי הברזל שבאים לתת לנו מענה הגנה מפני פריצה חזקים יותר ושונים במבנה שלהם ובאופי ההתקנה.

שני סוגי הסורגים מחויבים לאותם התנאים ואלה מקצתם:

 • רווח - הרווח בין כל שני מוטות ברזל או כל חלל שנוצר מתוקף העיצובים השונים לא יעלה על 10ס"מ. חפצים שקוטרם עלה על 10 ס”מ לא יוכלו לעבור באף אחד מהחללים בסורג.
 • התקנה - בעת רכישת הסורג מן היצרן עליכם לקבל הוראות התקנה ברורות, ועליכם להצמד להוראות על מנת להבטיח התקנה בטוחה ונכונה על מנת ליהנות מהם לאורך זמן.
 • חלודה - הקפידו לוודא כי הנכם רוכשים סורגי ברזל עמידים מפני חלודה, ושהינם צבועים כראוי בחומרים איכותיים ומגולוונים. קבלו מהיצרן תעודת אחריות על סורגי הברזל .
 • סוג מוט ברזל - מומלץ לקנות סורגי ברזל בעלי מוטות מלאים ולא חלולים, זאת על מנת להבטיח את עמידותם לאורך זמן בפני חלודה וקורוזיה. כך שניתן יהיה להגן, לטפל ולשמור עליהם ביתר קלות וככל האפשר ולהגן עליהם לאורך זמן בפני חלודה וקורוזיה.

סורג מגולוון

סורג מברזל גולוון הינו סורג בעל ציפוי עמיד בפני חלודה.

סורגי ברזל מגולוונים עוברים תהליך ייצור בו הם מצופים בשכבת אבץ שמגנה על הברזל מפני התפתחות קורוזיה וע"י כך מואט בצורה נכרת תהליך ההתחמצנות של סורגים מברל ומונעת שנים רבות מחלודה להיווצר בסורג. החלודה מזיקה לברזל, מחלישה אותו ופוגעת אסתטית במראה שלו.

מה עדיף? גילוון חם או גילוון קר?

 • גילוון חם - יוצר שכבת הגנה על הסורג בעובי של כ 100 מיקרון.
 • גילוון קר - יותר שכבת מגן של כ 30 מיקרון.

גלוון חם עדיף ללא ספק על גלוון קר.

אלו סוגי צביעה קיימים בסורגי ברזל?

שלב הצביעה מתבצע לאחר תהליך הגלוון. יש להקפיד על צבעים איכותיים ולהתייחס אליהם ברצינות מאחר והם מהווים שכבת הגנה נוספת וחשובה על הסורגים.
מעבר לכך צבע איכותי יהיה קל יותר לתחזוקה ואינו מתקלף במהירות.

צביעת ברזל בתנור

צביעה בתנור הינה תהליך ציפוי אלקטרוסטטי, והוא מתבצע לרוב באבקה או בצבע נוזלי תוך שימוש בחשמל סטטי. אבקת הציפוי או הצבע הנוזלי בעלי מרכיבי מתכת ונטענים במטען חשמלי על ידי אלקטרודה. את חלקי הסורגים מחברים להארקה וכך נוצר שדה חשמלי בין האלקטרודה ולקי הסורגים מברזל. חלקיקי הצבע הטעונים מרוססים לתוך השדה החשמלי, נמשכים לעבר חלקי הסורגים, עוטפים ונצמדים אליהם, ולאחר מכן נאפים בתנור עד להתקשות מלאה.

יתרונות צביעה בתנור:

 • מהירות התוצאה.
 • פיזור אחיד של הצבע על סורגי הברזל.
 • עמידות גבוהה של הצביעה בתנאי מזג אוויר קשים ולאורך שנים.

לסיכום

הפרזול המקצועי והברזל האמנותי מהווים חלק נכבד בחברת ב.י.ע.ד מתוך הבנת הצורך לתת ללקוח סל מוצרים גדול ככל האפשר ועם איכות מירבית.

בתחום הפרזול הדקורטיבי חברת ב.י.ע.ד מייבאת ומשווקת מוצרי ברזל דקורטיבי ואמנותי מיצרנים מובילים בעולם: באיטליה, תורכיה וסין.
הסורגים מגיעים ברמת גימור גבוהה ובמבחר דוגמאות, עיצובים ורעיונות לכל דרישה ולכל כיס. הפרזול הדקורטיבי והברזל האמנותי מתאימים במיוחד למסגרים וללקוחות פרטיים בכל הקשור לסורגים דקורטיביים, סורגי ברזל, ועוד.

בין אם הנכם מחפשים סורגי ברזל ישרים, מכופפים או נפתחים, תוכלו למצוא מגוון רחב של דוגמאות המשלבות יופי, איכות ובטיחות, צרו אתנו קשר ונשמח לעזור לכם לבחור את הסורג המתאים לפרויקט הבא לכם.