04-8413171
גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות

האם סורגי הברזל שלכם באמת עמידים?

.

ברזל לא איכותי וקורוזיה מסוכנים בטיחותית ובריאותית.

ככלל, על מנת להבטיח רכישה בטוחה של סורגי ברזל בכלל, פרזול דקורטיבי, וסורגים מעוצבים בפרט, עליכם להקפיד על רכישת סורגים העשויים מברזל מקצועי מחברה מקצועית, מוכרת, בעלת מוניטין וניסיון רב בתחום. וודאו מול החברה כי הסורגים עומדים בכל התקנים הנדרשים כפי שקובע מכון התקנים הישראלי או תקנים בינלאומיים.
גם בסורגי ברזל, כמו בכל מוצר אחר, מחיר נמוך מאוד עם הבטחות טומן בחובו התפשרות על איכות הסורגים, בריאות וביטחון האנשים במבנה

להתחיל מהבסיס - איכות הברזל ותהליך ייצור מתאים

איכות הברזל קובעת את איכות הסורגים עוד הרבה לפני שאנחנו מתחילים לחשוב על סורגים דקורטיביים. ברזל הוא חומר גלם חזק, וככזה הוא צריך להבטיח ביטחון והגנה, חברה מקצועית ואמינה לבטח תשתמש בברזל חזק ואיכותי ככל שניתן. נמצאים בשוק משווקי סורגים לא מקצועיים, ולמרות שבהגדרה שלהם הסורגים שבחרתם יוגדרו כסורגי ברזל, חומר הגלם בפועל יהיה מורכב ממספר מתכות, כולל מתכות זולות ולא חזקות.

גם תהליך הייצור של הסורגים חשוב מאוד. הוא חייב להיות בהתאם לתקנים שנקבעו בחוק, מבלי לדלג על תהליכים שמטרתם לבנות את חוזקם ועמידותם של הסורגים לאורך זמן. אחת מחולשותיו של הברזל היא - החלדה. החלודה מופיעה עם הזמן בשל הלחות הגבוהה והחמצן באוויר. תהליך גילוון הברזל קריטית על מנת להפוך את הסורגים היפים והדקורטיביים שלכם למוגנים מפני קורוזיה ועם חיים ארוכים גם בהיבט איכותי וגם אסתטי.  

מהו תהליך גילוון ברזל?

גלוון הוא בעצם שכבת ציפוי הברזל, מעליו ניתן לצבוע את הסורגים הדקורטיביים בגוו לפי בחירה.

שלב א - מכניסים את הברזל לחומצה המנקה אותו משאריות חלודה או לכלוך.
שלב ב - הגלוון עצמו, והוא יכול להיות קר או חם. בגלוון קר מודבקים חלקיקי אבץ לברזל בעזרת זרם חשמלי, ובגלוון חם נעשה תהליך דומה רק בטמפרטורה של 460 מעלות, האבץ נכנס גם פנימה. גלוון חם מומלץ יותר כי הוא מספק הגנה פנימית וחיצונית עבור הסורגים. הקפידו על רכישת סורגים מגולוונים (עדיף בגלוון חם) גם אם הם יקרים מעט יותר.

מדוע חשוב להקפיד על סורגי ברזל מגולוונים?

הפגיעה האסתטית של החלודה המצטברת על סורגי ברזל לא איכותיים היא הבעיה הקטנה יותר מבין כל הבעיות אליהם אתם נחשפים מעצם נוכחותה של הקורוזיה. לקורוזיה יש השפעה בריאותית וגם השפעה ישירה על איכות הברזל בעתיד וכושר עמידותו, דבר היכול לסכן את ביטחונכם מאוד. ברזל מוחלש הופך פריצה של גורמים עוינים לקלה יותר, והם מגדילים את סכנת הנפילה מהם במבנים בהם הם מותקנים כהגנה מפני נפילה.

בבחירת סורגים פשוטים או דקורטיביים - הקפידו להתאים את העיצוב למטרה.

  • התאמה לגודל המיפתח - סורגים צריכים להיות מותאמים באופן מדויק לגודל המפתח לו הם מיועדים וגם למטרה שלשמה הותקנו. סורגים מותקנים לאחת משתי מטרות: מיגון מפני פריצות או בטיחות מפני נפילות. אם הסורגים מיועדים לבטיחות מפני נפילות, הם יכולים להיות דקים יותר. סורגים לבטיחות מפני נפילות מיוצרים בעובי של כ- 4.5 מ"מ, כשסורגים המיועדים למיגון ישרתו את המטרה כשהם בעובי 12-14 מ"מ.
  • התקנה בטוחה - גם אופן התקנת הסורגים הוא שונה. סורגים לבטיחות מפני נפילות ניתן להתקין באמצעים קלים יותר (ברגים ודיבלים) ואילו סורגים למיגון צריכים להיות מותקנים באמצעות קדיחה וחיבור לקיר החיצוני. בעל מקצוע שאינו מקצועי יתרשל לא רק באיכות הסורגים אלא גם באופן החיבור. בשני סוגי הסורגים התקן מורה על כך שרווח בין הסורגים לא יעלה על 10 ס"מ כדי שראש של ילד לא יוכל להתקע בין סורגים וחשוב לוודא שהסורגים עומדים בדרישה חשובה זו.

סוגים של סורגי ברזל

בין אם אלה סורגים למיגון או לבטיחות, ישנם מספר סוגי סורגים: סורגים ישרים וסורגי בטן.

  • סורגי ברזל ישרים - סורגים ישרים מותקנים בקו ישר בין חלקו העליון של החלון לחלקו התחתון. סורגים אלה עשויים לתת תחושה קלסטרופובית יותר אך כיום ישנם סורגים ישרים דקורטיביים שאפילו מוסיף עיצוב לבית.  
  • סורגי ברזל עם בטן - סורגי בטן הם סורגים עם בליטה כלפי חוץ. חלקם התחתון רחב יותר ואפשר להניח עליו אדנית לתחושה נעימה ומרווחת יותר.
  • סורגי ברזל נפתחים - סורגים נפתחים מיועדים לחלונות שנדרש בהם פתח יציאה כמו יציאה אל מרפסת, או חלון בו מותקנים חבלי כביסה.

לסיכום, רכישת סורגים כרוכה באחריות גבוהה, ויש להקפיד לרכוש אותם מחברה בעלת ניסיון ומונטין המקפידה בחומרה על תקן ותקן בחוק.

סורגים דקורטיביים הם קודם כל לביטחון ורק אחר כך ליופי

מוזמנים לקרוא אודותינו