04-8413171
גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות

מעקות ברזל לבית

בשיפוץ או סתם חידוש דברים לבית, למעקה ישנה השפעה רבה על העיצוב. מעקות ברזל, מלבד היותם שימושיים, הם פריט עיצוב לכל דבר ומשפיעים מאוד על האווירה שאתם רוצים לשדר בבית שלכם. לכן רצוי מאוד להשקיע מחשבה רבה בבחירת המעקה למדרגות הבית, מבחינה עיצובית וגם מבחינה פרקטית.

מעקה בבית הוא קודם כל אמצעי בטיחות לצד סורגי הברזל. בעיקר אם יש ילדים בבית, חשוב שיהיה בצד המדרגות מעקה עמיד וחזק שימנע נפילה ויעמוד בלחץ. אך זהו בהחלט לא התפקיד היחידי של מעקה מדרגות. תפקיד נוסף, שכיום אפשר אף להגדירו כתפקיד העיקרי של המעקה, הוא הוספת עיצוב לבית. כמו פריטים רבים אחרים שיש להם משמעות עיצובית בנוסף למשמעות הפרקטית שלהם, מעקה מדרגות מגיע במגוון צורות, ממגוון חומרים ולמגוון מטרות. אז איך אפשר להחליט?

כך תשיגו את העיצוב שרציתם למעקה שלכם

מעקות בצד גרם המדרגות יכולים לשדר כל אווירה שאתם רוצים, מיוקרה ושיק ועד לביתיות וחמימות. אז הנה כמה טיפים לבחירת מעקה לגרם המדרגות בבית:

  • החומר – ישנם מגוון חומרים ליצירת מעקות. מעקות ברזל, לדוגמה, הם עמידים במיוחד ומציגים לרוב תחושה יוקרתית, כמו גם מעקות זכוכית. עץ, לעומתם, יכול להביע יותר ביתיות, אך גם שיק אם יש צורך.
  • העמידות – ישנם חומרים איכותיים ועמידים יותר מאחרים. אם הגרם המדרגות בתוך הבית, זה פחות משנה. אך אם הוא בחוץ, על החומר ממנו עשוי המעקה להיות עמיד במיוחד לפגעי מזג האוויר ולא לאבד מחינניותו, להחליד, להתקלף וכו'.
  • העיצוב – כמובן שיחד עם חשיבות החומר, הדבר המשפיע ביותר על האווירה בבית הוא עיצוב המעקה. מעקה עץ או מעקה מתכת יכולים לשדר מספר תחושות שונות, והכל תלוי בצבע, בצורה, בעובי ובקישוטים המעטרים את המעקה.

כמובן שכדאי מאוד שהעיצוב שתבחרו יהיה פרקטי עבורכם. לדוגמה, אם יש לכם ילדים, צאו מנקודת הנחה שהמעקה צריך להיות חזק יותר. ילדים, כמו שכולנו יודעים, עלולים להשתולל בקרבת המדרגות והמעקה, לכן חשוב שיוכל לספוג זאת וימנע מהם ליפול ולהיפגע. כמו כן, ישנה חשיבות רבה לסביבת המדרגות, ולהתאמה של העיצוב שלה לעיצוב המעקה. בבחירת המעקה למדרגות, אל תתעלמו מעיצוב הסביבה של המדרגות.

אז כיצד לבחור מעקה לבית?

כאשר אתם בוחרים מעקות ברזל לבית, כדאי לכם לשים לב לכמה קריטריונים. קודם כל, העיצוב. המעקה עומד לשרת אתכם עוד שנים רבות, אז חשוב שתאהבו את איך שהוא נראה. מלבד זאת, חשובים החומרים מהם עשויים המעקות. ישנם חומרים איכותיים יותר ופחות, וכמובן שהמראה, החוזק והעמידות של המעקה בהתאם. מעקות ברזל העשויים מחומרים איכותיים יותר יהיו עמידים יותר ויחזיקו זמן רב יותר ברשותכם, בלי להתבלות.

הדבר האחרון שצריך לשים לב אליו, הוא המחיר. עם האיכות והעיצוב, מגיעים גם מחירים גבוהים יותר. בחרו מעקה לפי התקציב שאתם מוכנים ויכולים להשקיע. כמובן שכדאי לשים לב לבעל המקצוע בקנייה, ולבדוק אם השירות והמחיר הוגנים. ניתן לעשות השוואת מחירים, ולבדוק מה הכי כדאי לכם מבחינת המחיר, האיכות והשירות. כמו כן, כדאי לעשות סקר שוק עם מכרים וחברים: לבדוק מהיכן רכשו מעקה למדרגות, מה היה המחיר והאם הם מרוצים מהתוצאה.