04-8413171
גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות

מעקות ברזל למדרגות

מה לא הייתם נותנים כעת כדי לחזות במעקות הברזל היפהפיים והשיקיים של העיר פריז?

מעקה ברזל למדרגות פנים \ חוץ או למרפסת אינם בחירה אלא חובה, שאחריות גדולה בצידה.

מובן מאליו שמעקות הברזל מיועדים לשמירה על בטיחותם של הדיירים, ולכן חייבים לעמוד בסטנדרטים הגבוהים ביותר של בטיחות, איכות ואמינות. אך מעבר לכך, מעקות ברזל גם משתלבים בעיצוב הבית ומהווים אלמנט דקורטיבי בפני עצמם שיכול לתרום המון לאסתטיקה של הבניין והבית. אז כיצד בוחרים מכל האפשרויות את הנכונה ביותר עבור הצרכים שלכם? קראו.

מעקות ברזל מעוצבים

עיצוב הבית ממשיך להיות טרנד בולט ושיקול משמעותי בתחום הבניין, כאשר לקוחות רבים היום מקפידים על כל אלמנט בבית כדי להשיג מראה מעוצב ויוקרתי. מקומם של מעקות ברזל למדרגות לא נגרע, על אחת כמה וכמה אם מדובר במעקה למדרגות פנים, אלא הולך ומתחזק בהתאם לטרנד החם, ושוק המעקות עשיר באפשרויות עיצוביות כמעט ללא גבול.

בשל הגמישות העיצובית הרבה של החומר ובעזרת אותן טכניקות ייצור מתקדמות וממוחשבות שכבר הזכרנו, ניתן היום לחתוך וליצור מוטות ברזל מעוצבים כמעט בכל דוגמא, צבע, גודל וצורה, על פי כל תוכנית עיצובית. אצלנו בביעד תוכלו להשיג מעקה ברזל למדרגות פנים או חוץ ולמרפסת בעיצובים מקוריים וייחודיים, כולל שילובי צבעים ואלמנטים כמו כדורי מתכת, דוגמאות חרוזים וחצים, מוטיבים מן הטבע כמו עלים או פרחים, וכן להוסיף מאחזי ידיים למעקה.

תוספות ואביזרים נלווים

תוספות אפשריות נוספות הם שילובי זכוכית או עץ לשדרוג למראה יוקרתי יותר, פיתוחים ועיטורים, זוויות וצורות גאומטריות מובנות, ועוד, כיד הדמיון הטובה עליכם. בחירת הצבעים, הסגנון והאלמנטים הדקורטיביים צריכים להיעשות בהתאם לשפה העיצובית הכוללת של הבית ובאותו קו, וכמובן – לאורח חייהם וטעמם של בעלי הבית. תוכלו לקבל השראה לעיצוב מדוגמאות בעולם, כמו למשל מעקות הברזל השחורים והאלגנטיים של העיר פריז, כאמור, מעקות הברזל המעוטרים בסלסולים של לונדון, מעקות הברזל המעוקלים-גותיים של ברצלונה, ואפילו מעקות הברזל המינימליסטיים-נקיים בסגנון הבאוהאוס של תל אביב.

מעקות ברזל מעוצבים

מעקים למדרגות

מעקים למדרגות מברזל מגיעים ממקורות שונים בארץ ובעולם כמו איטליה, תורכיה ומדינות נוספות, וחשוב לבדוק שהיצרן משתמש לייצורם בחומרי גלם איכותיים ומספק גימור מושלם ומדוייק למוצר המוגמר.

מכון התקנים הישראלי פרסם תקן בטיחות למעקות ברזל שבמסגרתו נבדקים מספר פרמטרים – החומר עצמו – ברזל צבוע מצופה חומרי אנטי-חלודה, ברזל מגולוון שאינו מחליד או ברזל מצופה ניקל. נבדק גם עומס המשקל בו מסוגל המעקה לעמוד מבלי להישבר או להתעקם – משקל של מספר אנשים רב, כאשר הם מפעילים לחץ בהישענם על המעקה.

רכישת מעקות ברזל למדרגות פנים או חוץ ולמרפסות בישראל המסומנים כעומדים בתקן הישראלי היא בחירה בטוחה ומומלצת, שתשרת אתכם לשנים ארוכות ללא חשש. מעקות אלה מיוצרים באיכות גבוהה ללא פשרות, תוך תשומת לב גם לפרטים הקטנים ולגימורים. הדבר מתאפשר בזכות טכניקות חדשניות וממוחשבות ואפשרות לחיתוכים בלייזר, כך שהתוצאה הסופית היא הכי מדוייקת שאפשר ונראית מושלמת.

כאשר מדובר במעקה למדרגות חוץ, עניין נוסף שכדאי להתייחס אליו קשור לאקלים הישראלי שבו שרוי חום קיצוני ושמש ישירה במשך רוב השנה, כאשר בחודשי החורף יכולות להופיע גם טמפרטורות נמוכות מאד, קרה, סופות ברקים, רטיבות רבה וכד'. מעקות ברזל חייבים להיות עמידים בפני כל אלה, מבלי להחליד או להיסדק ולאבד את חוזקם בשל מזג אוויר קשה. מעקות רבים היום כבר עמידים גם למים, אך במקרים אחרים ייתכן שיהיה צורך לצבוע את המעקה פעם בשנה בצבע מגן ודוחה רטיבות. לברזל יש כאן יתרון משמעותי על פני מעקות העשויים מזכוכית או פלסטיק שנוטים לפתח סדקים בתנאי מזג אוויר קשים.

יתרונות נוספים של מעקה למדרגות פנים וחוץ

מלבד היותו בטוח, פרקטי ועשוי מחומרים עמידים יותר, מעקה זה עשוי מוטות למעקות ברזל שאינם חוסמים את מעבר האוויר והרוח מן החוץ פנימה, לתוך הבית ובתוכו. הוא אינו חוסם אור או מחזיר אותו באופן מסנוור בזוויות מסויימות כמו זכוכית, למשל, שכאשר היא מתלכלכת היא מגבילה את שדה הראייה ולכן מצריכה ניקוי יומיומי. לעיתים קרובות זכוכית או פלסטיק נשרטים, ואז גם ניקוי תמידי לא ישפר את הראות. זה לא קורה עם מעקות ברזל.

יתרון משמעותי נוסף הוא במחירו הזול של מעקה הברזל, המתאים לכל כיס בשל החומר הזול יחסית ובשל עלות הייצור והשינוע הנמוכות. מעוניינים בהצעת מחיר? דברו איתנו.

האם כדאי לבחור מעקות ברזל מוכנים או מעקה להרכבה עצמית?

מעקות ברזל מחייבים התקנה מקצועית על ידי מתקין מוסמך, בעל ניסיון ומיומנות גבוהה, ומומלץ שהדבר ייעשה בפיקוח של מהנדס שיבדוק את חוזק ותקינות ההתקנה. למשל, הוא יוכל לוודא שמוטות הברזל של המעקה הותקנו ברווחים נכונים על פי החוק, כך שלעולם לא יוכל ראשו של ילד להיכלא ביניהם באופן מסוכן. הוא גם יבדוק שגובה המעקה מתאים ועומד בדרישות החוק, לפחות מטר מן הרצפה ועד ראש המעקה.

אין לחסוך בעניין זה כדי לוודא שהמעקה אכן בטיחותי. עם זאת, בהחלט ניתן להתקין מעקות ברזל מוכנים להרכבה עצמית מן היצרן, בהתאמה אישית על פי מידות המרפסת או המדרגות. מעקה להרכבה עצמית מאפשר התקנה זריזה ויעילה, שעדיין תהיה בטוחה על פי כל אמות המידה המקובלים.

לסיכום, לא ניתן כמעט לטעות כשבוחרים מעקות ברזל למדרגות הבית או למרפסת, כל עוד מקפידים על סגנון עיצוב תואם, כמה רעיונות מקוריים, חומרים איכותיים ממקור מהימן והתקנה על ידי איש מקצוע מומחה ומנוסה. התוצאה אסתטית, נוחה לשמירה ותחזוקה, מספקת אור ואוויר לבית ובטוחה לשימוש לכל אורך חיי המעקה.

ובאותו נושא

מעקה לבית

מעקה למרפסת

חשיבות מעקה בטיחות

דגשים לבחירת מעקה ברזל