04-8413171
גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות

נפחות ברזל

באופן היסטורי נפחות ברזל היא אחד המקצועות העתיקים בעולם. מאז שהאדם החל להשתמש בברזל ליצירת מכונות, כלים, חפצים ואלמנטים בסביבת הבית התעורר הצורך באנשי מקצוע מיומנים שיצליחו "לאלף", ליצור ולתקן אותו.

המתכות שאיתן עובדים הנפחים הן בעיקר מתכות שחורות, בעיקר ברזל, והן קיבלו את שמן מהצבע השחרחר הנוצר במהלך חימום הברזל.

כדי לשנות את צורתו של החומר הקשה הזה יש צורך לחמם אותו לטמפרטורה מאוד גבוהה, עד שהוא משנה את צבעו לכתום-אדום ורק אז ניתן לעבד אותו. כדי לחמם את הברזל לרוב משתמשים בתנורי גז או פחם גדולים המאפשרים יצירת חום מאוד גבוה.

כיום, מרבית פעולות נפחות הברזל מיוצרות במפעלים שונים ברחבי העולם וברובן מבוצעות על ידי מכונות, כך שתחום הנפחות הידנית נשאר בעיקר בידי אומנים ומעצבים המשתמשים בברזל ובמלאכת הפרזול הדקורטיבי כדי ליצור אומנות, אלמנטים מעוצבים או אביזרים מיוחדים.

השימוש בנפחות ברזל בבניה, באלמנטים שימושיים בסביבת המגורים או במרחב הציבורי הוא נרחב מאוד כיום והוא משמש לבניית מעקות, גדרות, סבכות, שערים, דלתות, פרגולות, סורגים ואפילו ריהוט פנים וגן.

ברזל הוא חומר חזק ועמיד מאוד בפני פגעי מזג האוויר או נסיונות לחתוך אותו

בגלל הנטיה של הברזל לפתח חלודה שבמשך הזמן עלולה להחליש את הברזל עד כדי שבירה (במיוחד מוצרי ברזל הנמצאים בחוץ), רצוי לשים עליו ציפוי חומרים שישמרו היטב ולאורך זמן שלא תתפתח חלודה. הזמינות הרבה והמבחר של צבעים המיועדים לצביעת מתכת מהווים פיתרון זול ופשוט לשמירה על מוצרי ברזל, כך שגם התחזוקה שלו ושמירת עמידותו לאורך שנים היא פשוטה ולא מצריכה השקעה גדולה נוספת.

הצורך הגדל בביטוי הטעם האישי וביצירת עיצוב מושלם ששם דגש על הפרטים הקטנים גרם לתחום הנפחות בברזל להתרחב מאוד בישראל בשנים האחרונות וניתן למצוא בעלי מקצוע רבים וגם אומנים היוצרים בברזל ולבחור מתוך עיצובים ייחודיים ומרשימים, בהזמנה והתאמה אישית מלאה לצרכים ולרצונות שלכם. אם אתם מחפשים משהו יותר סולידי בחברות הגדולות תוכלו למצוא עיצובים יותר סטנדרטיים.

חשוב שתגדירו מהם הדגשים שחשובים לכם כשאתם בוחרים אלמנטים שישלימו את הבית שלכם ואל תנסו לחסוך עוד כמה שקלים על ציפוי נגד חלודה, בעלי מקצוע לא מוכרים ומנוסים או לנסות לאלתר בעצמכם. הסיכונים בהתקנת שער או מעקה לא כראוי או בצורה לא בטיחותית עלולים להסתיים בפציעה קשה שלכם או של יקיריכם.

דגש חשוב אחרון שיש לשים אליו לב כשאתם מחפשים בעל מקצוע הוא רמת הידע המקצועי שלו בתחום ואת האחריות שהוא מספק עבור החומרים והעבודה שהוא מבצע.